Sectional 1 Round 1 Thu, Oct 19
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#3 | Chippewa Falls | 25, 25, 25 | #14 | Wisconsin Rapids Lincoln | 10, 5, 13 | | |
#4 | D.C. Everest | 25, 25, 25 | #13 | Wausau East | 11, 11, 19 | | |
#5 | Eau Claire North | 25, 25, 25 | #12 | Wausau West | 12, 18, 19 | | |
#7 | Hudson | 25, 25, 23, 25 | #10 | Stevens Point | 18, 19, 25, 19 | | |
#6 | River Falls | 25, 25, 25 | #11 | Menomonie | 14, 15, 11 | | |
#8 | Superior | 23, 26, 25, 25, 15 | #9 | New Richmond | 25, 28 , 19, 20, 13 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Sat, Oct 21
| | | | | | | |
#3 | Chippewa Falls | 25, 25, 15, 21 | #6 | River Falls | 27, 23, 25, 25 | | |
#4 | D.C. Everest | 18, 25, 23, 21 | #5 | Eau Claire North | 25, 19, 25, 25 | | |
#1 | Eau Claire Memorial | 25, 25, 25 | #8 | Superior | 9, 13, 17 | | |
#2 | Marshfield | 25, 25, 22, 16, 12 | #7 | Hudson | 22, 22, 25, 25, 15 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Thu, Oct 26
| | | | | | | |
#1 | Eau Claire Memorial | 25, 25, 25 | #5 | Eau Claire North | 18, 22, 17 | | |
#6 | River Falls | 18, 25, 26, 25 | #7 | Hudson | 25, 13, 24, 15 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Sat, Oct 28
| | | | | | | |
#1 | Eau Claire Memorial | 25, 25, 21, 22 | #6 | River Falls | 27, 16, 25, 25 | | |
| | | | | | | |
|
Sectional 2 Round 1 Thu, Oct 19
| HomeTeam | | | AwayTeam | | | |
#2 | Bay Port | 25, 25, 25 | #15 | Green Bay West | 5, 10, 7 | | |
#6 | De Pere | 13, 18, 25, 23 | #11 | Green Bay Preble | 25, 25, 12, 25 | | |
#5 | Green Bay Southwest | 25, 25, 25 | #12 | Appleton West | 21, 19, 19 | | |
#3 | Hortonville | 25, 25, 25 | #14 | Green Bay East | 5, 10, 11 | | |
#4 | Kaukauna | 25, 25, 25 | #13 | Ashwaubenon | 16, 9, 18 | | |
#7 | Kimberly | 25, 25, 25 | #10 | Pulaski | 13, 8, 13 | | |
#8 | West De Pere | 25, 25, 18, 25 | #9 | Appleton East | 21, 20, 25, 23 | | |
| | | | | | | |
Round 2 Sat, Oct 21
| | | | | | | |
#1 | Appleton North | 25, 25, 25 | #8 | West De Pere | 12, 11, 12 | | |
#2 | Bay Port | 25, 25, 25 | #7 | Kimberly | 20, 18, 17 | | |
#3 | Hortonville | 25, 25, 22, 25 | #11 | Green Bay Preble | 12, 19, 25, 10 | | |
#4 | Kaukauna | 25, 25, 22, 25 | #5 | Green Bay Southwest | 19, 9, 25, 13 | | |
| | | | | | | |
Round 3 Thu, Oct 26
| | | | | | | |
#1 | Appleton North | 20, 25, 25, 25 | #4 | Kaukauna | 25, 21, 16, 14 | | |
#2 | Bay Port | 22, 24, 25, 25, 15 | #3 | Hortonville | 25, 26, 22, 17, 5 | | |
| | | | | | | |
Round 4 Sat, Oct 28
| | | | | | | |
#1 | Appleton North | 25, 25, 25 | #2 | Bay Port | 17, 21, 19 | | |
| | | | | | | |
|